Loading...

Projenin Amacı Nedir?

Kadın; sosyal yaşamda ve iş dünyasındaki etkisini her geçen gün daha da yitiriyor.

Dünya bir yıldan uzun süredir küresel bir sağlık kriziyle boğuşuyor. Pandemi süreci, mevcut eşitsizlikleri daha görünür kıldı, aynı zamanda derinleştirdi. Dünya çapında kadın istihdamı daha az olmasına rağmen, bu süreçte iş kaybını en çok kadınlar yaşadı. Ev içinde artan bakım gereksinimleri, uyulması gereken hijyen standartlarının yükselmesi kadınları daha çok eve hapsetti. Üstüne ekonomideki daralma da eklenince Mart 2021’de açıklanan rakamlara göre , kadın çalışanın %38’inin geliri düştü ve son bir yıl içerisinde geniş tanımlı kadın işsizliği 1 milyon 346 bin kişi arttı.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı 2020 çalışmasına göre, kadınların pandemi sürecinde yaşadığı iş ve gelir kaybının en önemli iki sebebi “işten çıkarılma” ve “ücretsiz izne çıkma” olarak görülüyor. Bu durum kadının hayat ve iş yaşamındaki rolünü çok daha zorlu hale getiriyor.

Artık Oyuna Geri Dönme zamanı geldi.

Pandemi sürecinin getirmiş olduğu eşitsizliklerin, kadının her alanda dezavantajlı olan konumunu geri çevirmek ve hak ettiği yere getirmek için iş yaşamına geri dönmesi ve tekrar ayaklarının üzerinde duracak hale gelmesi gerekiyor.

Oyuna Geri Dönüyoruz Projesi ile kadınların eşit şartlarda iş yaşamında yer almalarını sağlamak ve tekrar yüreklendirmeyi amaçlıyoruz.

İşKadınıNet’in düzenlemiş olduğu projede; kadınların yetkinlik ve ihtiyaç analizleri yapılarak günümüz şartlarında hangi yönlerini öne çıkarmaları gerektiği belirlenerek alacakları eğitimlerle tekrar iş yaşamına geri dönmeleri hedefleniyor.

Eğer siz de her kadın gibi tekrar iş yaşamında yerinizi almak istiyorsanız projeye kayıt yaptırarak katılabilir, Oyuna Geri Dönebilirsiniz.

Saygılarımızla

Oyuna geri Dönüyoruz Proje Ekibi

Tuna Cankurtaran

https://www.linkedin.com/in/tuna-cankurtaran-28282119/

Menekşe Ahbab

Özge Baruönü

 

Menekşe Ahbab

Özge Baruönü

İşkadınıNet Kurucusu Tuna Cankurtaran

 

İş Kadını Nedir?

 Kadın profesyonelleri daha üretken ve başarılı olmalarını sağlamak için birbirlerine bağlamak ve iş potansiyellerini yükseltmeyi hedefleyen profesyonel  Kadın Profesyonellerin Sosyal Medya Kulübüdür. 

Sunduğumuz hizmetler, sizin ve diğer kadın profesyonelin tanışması, fikir alış verişinde bulunması, çeşitli bilgiler öğrenmesini, paylaşması, işini geliştirmek için ekip arkadaşı veya proje arkadaşı bulması ve üyelerimize ekonomik fırsatları tanıtmak amacıyla tasarlanmıştır.

Her zaman daha iyisi mümkün ve bunun için çalışıyoruz.

Bu alanda çok iyi olmayı, ulaşılacak son nokta olarak değil, bir başlangıç noktası olarak görüyoruz Erişebileceğimiz hedeflerin yanı sıra geleceği şekillendirecek bir platform sunmanın aslında ne kadar büyük bir sorumluluk olduğunun farkındayız. Hedeflere ulaşmak için çalışırken, beklediğimizden daha ileriye gidebileceğimizi biliyoruz . Her zaman yenilikler getirerek daha  iyi hizmet sunan ürünler oluşturmayı ve bunları çok farklı şekillerde geliştirmeyi amaçlıyoruz.

İskadini.net; Dişital Medya Hizmetlerinin tescilli markasıdır.

Saygılarımızla

İskadini.net

Top